Доступні курси

Представляємо Вашій оновлений курс дистанційного навчання «Правова допомога потерпілим від домашнього насильства», який розроблений для адвокатів, працівників центрів та бюро правової допомоги, а також для інших зацікавлених сторін, які працюють з людьми, котрі зазнають насильства в сім’ї. Цей курс створений громадською організацією «Центр „Жіночі перспективи” за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги та фінансується Міністерством міжнародних справ Канади. 

Курс був розроблений у 2016 році. У 2017 році його пройшли більш ніж 900 слухачів. У зв’язку з ухваленням Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству», який набув чинності 07 січня 2018 року, дистанційний курс було оновлено. Відповідні зміни внесені у текст конспетктів більшості модулів, відео, а також тести, завдяки яким кожен може перевірити свої знання по темі.

Курс містить теоретичну інформацію, практичні кейси, тести для перевірки знань, а також перелік додаткових матеріалів, та складається з 9 модулів:

 1. Домашнє насильство : поняття, ознаки та особливості 
 2. Дoмашнє насильство: наслідки для потерпілих 
 3. Дoмашнє насильство як гендерна дискримінація 
 4. Тенденції рoзвитку законодавства у сфері попередження домашнього насильства та забезпечення захисту прав жінок 
 5. Дoмашнє насильство та діти 
 6. Осoбливості роботи з потерпілими від домашнього насильства 
 7. Судoва практика – аналіз правових та процесуальних аспектів кримінальних справ, пов’язаних із домашнім насильством 
 8. Судoва практика – аналіз правових та процесуальних аспектів цивільних справ, пов’язаних із домашнім насильством 
 9. Практика Єврoпейського Суду з прав людини щодо справ, пов’язаних із домашнім насильством

Наприкінці проходження курсу, за умови складання всіх тестів, Ви отримаєте сертифікат. 

Бажаємо Вам успіхів у проходженні курсу «Правова допомога потерпілим від домашнього насильства»! Сподіваємося, що знання, які Ви отримаєте, допоможуть Вам у роботі з клієнтами, які стали жертвами домашнього насильства. Ми віримо, що кожен з нас може зробити свій внесок у покращення рівного доступу до правосуддя й протидію дискримінації та домашньому насильству. 

 

З повагою, 

Команда проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні»

Курс «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги» розроблений для адвокатів, які планують залучитися до надання безоплатної правової допомоги.

Цей курс допоможе опанувати базові знання з питань надання безоплатної правової допомоги, зокрема ознайомить із законодавством України та міжнародними документами у цій сфері, інституційною структурою системи безоплатної правової допомоги та основними механізмами забезпечення доступу до такої допомоги в Україні. Основна увага приділена практичним аспектам залучення адвокатів до надання безоплатної правової допомоги, зокрема нюансам укладення контрактів з адвокатами, обов’язкам та відповідальності сторін, методиці оплати послуг та переліку витрат, які відшкодовуються адвокатам тощо. Крім того, розглянуті стандарти якості, яких мають дотримуватися адвокати у кримінальному процесі при наданні безоплатної правової допомоги, а також перспективи запровадження стандартів якості надання такої допомоги у цивільному та адміністративному, представництві у кримінальному процесі.


До Вашої уваги пропонується дистанційний курс «Робота з клієнтом», створений у рамках проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги та фінансується Міністерством міжнародних справ Канади. 

Курс розроблено для працівників бюро правової допомоги та відділів правової інформації та консультацій місцевих центрів з надання БВПД, але він стане в нагоді усім працівникам системи безоплатної правової допомоги, які працюють з клієнтами, та іншим фахівцям, які цікавляться питаннями надання послуг, орієнтованих на потреби клієнтів. 

Основною дистанційного курсу став 3-денний тренінг для фронтлайнерів (керівників відділів правової інформації та консультацій) місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. До тренінгу проводилося вивчення потреб фронтлайнерів у навчанні та розвитку шляхом анкетування. 

Курс складається з чотирьох модулів:

 1. Орієнтаційний модуль
 2. Ефективна комунікація
 3. Управління емоціями
 4. Управління стресом

У рамках кожного з модулів Вам потрібно буде пройти низку тестів. Наприкінці проходження курсу, за умови складання всіх тестів, Ви отримаєте сертифікат. 

Бажаємо Вам успіхів у проходженні курсу «Робота з клієнтом»! Сподіваємося, що знання, які Ви отримаєте, стануть Вам у нагоді та дозволять покращити Вашу роботу з клієнтами. 


З повагою, Команда проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні»

Розпочати курс